Chceme cestu a nie sľuby!

Autor: Miroslav Lilko | 25.2.2013 o 23:00 | Karma článku: 6,41 | Prečítané:  757x

Slovenská vláda urýchli na Horehroní rekonštrukciu ciest, podporí výstavbu priemyselného parku a rozvoj turistických centier. Rozhodol o tom kabinet Roberta Fica na výjazdovom zasadnutí v Brezne v roku 2008.

nerovnosť vozovkynerovnosť vozovkyurbania.cz

Teraz máme rok 2013 a ciest sme sa nedočkali.  Opravil sa úsek štátnej cesty číslo I/66 Pohorelá - Pohorelská Maša a cez obec Vaľkovňa a čo ďalej?

Citujem z článku denníka SME z roku 2011 "  Ministerstvo dopravy SR rozdelilo tohto roku 150 miliónov eur na opravy ciest prvej triedy. V harmonograme, do ktorého mali možnosť nahliadnuť Ján Lihan, starosta obce  Polomka a starostka Telgártu Mária Knižková, údajne figuruje aj  rekonštrukcia úseku I/66 Polomka-Telgárt v dĺžke 26 kilometrov.

Pôvodne sa však uvažovalo len  s rekonštrukciou dvoch krátkych úsekov: Pohorelá-Pohorelská Maša a ťah obcou Valkovňa,  spolu 2,8 kilometra cesty. "

 

Súčasný stav cesty prvej triedy vidieť dobre na nasledujúcich videách:

Úsek Pohorelá - Heľpa

Moje články

 

Úsek Závadka nad Hronom - Polomka

 

Úsek cez obec Beňuš

 

Na Horehroní je okrem najkrajších stromov aj vysoká nezamestnanosť  19,15 %, čo je o viac ako 4,5 percenta nad celoslovenský priemer. Ľudia dochádzaju za prácou do Podbrezovej, Brezna alebo do Banskej Bystrice pričom riskujú poškodenie auta.  Železničná doprava a autobusová doprava sa z roka na rok redukuje.

Čo bude ďalej ?  Umiestni sa v Brezne značka "vjazd len na vlasté riziko"?  Alebo sa začnú plniť sľuby, ktoré ako dúfam neboli len pre potešenie ucha potencionálneho voliča ?

 

Použité zdroje:

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/186866-vlada-na-vylete-v-brezne-slubila-viac-ciest/

http://bystrica.sme.sk/c/5903212/lihansiet-komunikacii-je-v-dezolatnom-stave.html

http://bystrica.sme.sk/c/6707569/nedostatok-pracovnych-prilezitosti-vyhana-ludi-z-horehronia.html

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?